museum-digitalКиїв
CTRL + Y
ru
Національний музей історії України Предмети з китайського сервізу 1839 року

Предмети з китайського сервізу 1839 року

Предмети з китайського сервізу 1839 року Києво-Межигірської фаянсової фабрики

[ 3 Объекты ]

Блюдо з китайського сервізу

У 1834 році з Петербурга на Києво-Межигірську фабрику були надіслані зразки, за якими почали виготовляти столові сервізи «на манер китайських…». Межигірські художники переносили малюнки зі своїми доповненнями та змінами, які мали дуже віддалене відношення до Китаю. За прейскурантами фабрики китайські столові сервізи були найдорожчими. В колекції Національного музею історії України зберігаються мілкі та глибокі тарілки, блюда, соусник, піддон для супової вази з цього сервізу 1839 року виготовлення. Окрім поліхромного розпису, всі предмети сервізу оздоблені рельєфним рослинним декором у вигляді стилізованого рокайлю з дрібними квіточками. Кожен предмет з «китайського сервізу» мав свої особливості зображення сюжетної сценки з «китайським» хлопчиком. В даному випадку блюдо прикрашено розписом як хлопчик годує журавля.

Тарілка з китайського сервізу

Тарілка з білого фаянсу, прикрашена розписом. Належить до сервізу, розписаного у китайському стилі. У 1834 році з Петербурга на Києво-Межигірську фабрику були надіслані зразки, за якими почали виготовляти столові сервізи. Межигірські художники переносили малюнки зі своїми доповненнями та змінами, які мали дуже віддалене відношення до Китаю. За прейскурантами фабрики китайські столові сервізи були найдорожчими. Вони виготовлялися на замовлення, продавалися у київській крамничці, демонструвалися на виставках. В колекції Національного музею історії України зберігаються мілкі, глибокі тарілки, блюда, соусник, піддон для супової вази з цього сервізу 1839 року виготовлення. Окрім поліхромного розпису, кожен предмет з сервізу оздоблений рельєфним рослинним декором у вигляді стилізованого рокайлю з дрібними квіточками.

Соусник з китайського сервізу

У 1834 році з Петербурга на Києво-Межигірську фабрику були надіслані зразки, за якими почали виготовляти столові сервізи «на манер китайських…». Межигірські художники переносили малюнки зі своїми доповненнями та змінами, які мали дуже віддалене відношення до Китаю. За прейскурантами фабрики китайські столові сервізи були найдорожчими. Вони виготовлялися на замовлення, продавалися у київській крамничці, демонструвалися на виставках. В колекції Національного музею історії України зберігаються мілкі та глибокі тарілки, блюда, соусник, піддон для супової вази з цього сервізу 1839 року виготовлення. Кожен предмет з «китайського сервізу» мав свої особливості зображення сюжетної сценки з «китайським» хлопчиком.

[Состояние информации: ]