museum-digitalКиїв
CTRL + Y
ru
Національний музей історії України а90 Стіна

а90 Стіна

Матеріали з розкопок поселень трипільсько-кукутенської спільності Стіна 2 (етап СІІ) і Стіна 4 (етап СІ) у с. Стіна (Вінницька обл.) С. Гамченка 1929 р.

[ 6 Объекты ]

Миска конічна розписна

Миска конічної форми з ледь випнутими назовні стінками та нерівно зрізаним краєм вінець. Іззовні на стінках наявні сліди поперечного згладжування, усередині поверхня залощена до блиску, вкрита жовтуватим ангобом і розписом чорною фарбою у формі двох парних ліній, що симетрично з'єднують краї миски, формуючи два сегменти обабіч центрального поля.

Миска конічна розписна

Миска конічної форми з прямими стінками та навскіс зрізаним краєм вінець. Іззовні на стінках наявні сліди вертикального згладжування, усередині поверхня залощена, вкрита червоним ангобом і розписом чорною фарбою у формі пари подвійних стрічок, які спірально звисають од краю вінець до центру дна, позначеного товстою крапкою. Між стрічками наявна пара хвилястих ліній, що також спрямовуються від вінець до центральної частини. Під вінцями всередині розміщено шість залитих півовалів.

Покришка розписна з вушками

Покришка напівсферична зі сплощеною верхівкою (дно), біля якої симетрично розміщені два горизонтальні вушка чотирикутних обрисів, підняті догори. Зовнішня поверхня вкрита темно-жовтим ангобом, підлощена, оздоблена монохромним розписом коричневою фарбою. На верхівці наявні три смуги. Бічна поверхня розділена на чотири частини подвійними вертикальними смугами — у двох протилежних розміщені вушка. Решта поверхні вкрита навскісними стрічками із двох-трьох паралельних ліній, які перехрещуються між собою та сходяться під кутом.

Миска конічна розписна

Миска конічної форми з ледь увігнутими всередину стінками та навскіс зрізаним краєм вінець. Іззовні на стінках наявні сліди вертикального згладжування, усередині поверхня залощена, вкрита помаранчевим ангобом і розписом коричневою фарбою у формі пари подвійних стрічок, які спірально звисають од краю вінець до центру дна, позначеного товстою крапкою. Стрічки розділені смугою, яка спускається від вінець до центру, окреслюючи крайову межу дна. Під вінцями всередині розміщені чотири залиті півовали та два подвійні відростки до кожної стрічки.

Посудина грушоподібна розписна

Посудина грушоподібна, формально наближена до біконічної (або сферо-конічної). Горло невисоке, вінця схилені до середини та мають закруглений зріз. Горло відділене від тулуба рівною горизонтальною площиною, яка різко переходить до похилих і опуклих плічок. Нижня частина конусоподібна, стінки ледь увігнуті. Ребро між двома частинами закруглене. Поверхня залощена до блиску (крім горла та площини довкола нього, які мають перекриватися покришкою). Верхня частина тулуба вкрита монохромним розписом у формі чотирьох спіралей, кожна з яких звивається довкола кола (яких також чотири). У центрі двох протилежних кіл наявні невеличкі конічні наліпи. Інші два кола містять усередині чорні гостроовальні фігури на краях. Біля основи S-подібних спіралей розташовані трикутники.

Статуетки жіночої схематизованої фрагмент

Статуетки жіночої стоячої фрагмент (від шиї до колін). Фігурка схематизована, має стрункі пропорції. Плечові випини конічні з наскрізними отворами, груди окреслені невеличкими наліпами. Тулуб видовжений, живіт ледь опуклий. Виділені надстегнові випини мають подібні до плечей проколи. Фігурка стоїть на з'єднаній веретеноподібній ніжці. Стегна обведені заглибленою рискою, а спереду — трикутником із розділеною вершиною позначено жіночу стать. У колінах наявне валикоподібне кільцеве потовщення. Поверхня загладжена.

[Состояние информации: ]