museum-digitalКиїв
CTRL + Y
ru
Національний музей історії України Пам’ятки ювелірного мистецтва 15-21 ст. в Україні Скарбниця НМІУ [ДМ-940]
Підвіска вотивна (Національний музей історії України CC BY-NC-SA)
Происхождение/Права: Національний музей історії України / Олег Мітюхін (CC BY-NC-SA)
1 / 1 Предыдущие<- Далее->

Підвіска вотивна

Написать нам Процитировать эту страницу Подробнее об этом собрании (документ) (PDF) Рассчитать расстояние до текущего местоположения Архивные версии Добавить к сравнению Графический вид

Описание

Підвіска вотивна у формі палаючого серця з круглим вушком для підвішування. На звороті зроблено два написи польською мовою (чорнилами прописними літерами). Підвіски вотивні (вотуми - від лат. votives – присвячений богам, обітниця, побажання) – це невеликі срібні (золоті) пластини у формі або з зображенням різних частин людського тіла або людської фігури. Їх приносили з подякою за зцілення від хвороби або з проханням про зцілення. Вотивні підвіски підвішували до чудотворних та найбільш шанованих ікон. Ця традиція була поширена в Україні у 17-19 ст. Але особливо популярною вона була на теренах Польщі.

Материал/Техника

Срібло / Штампування

Размеры

Довжина: 67 mm, Ширина: 121 mm, Вага: 18.5 g, # шт: 1

Литература

  • Ковальова Н.М. (2011): Вотуми у зібранні Музею історичних коштовностей України. Музейні читання. Матеріали наукової конференції "Ювелірне мистецтво-погляд крізь віки"
  • М.М. Постникова-Лосева, Н.Г. Платонова, Б.Л. Ульянова (1983): Золотое и серебряное дело XV-XX вв. Москва
  • Н.М. Ковальова (2012): Вотуми польських майстрів та фірм XVIII- поч. XX століть. Музейні читання. Матеріали наукової конференції "Ювелірне мистецтво-погляд крізь віки"
Національний музей історії України

Объекты из: Національний музей історії України

Національний музей історії України (МІСТ) ілюструє історію України від найдавніших часів до сьогодення. Це один із провідних музеїв України. У його...

Связаться с институцией

[Состояние информации: ]

Примечания по использованию и цитированию

Представленная здесь текстовая информация может использоваться бесплатно в некоммерческих целях при условии указания источника. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Пожалуйста, указывайте в качестве источника не только интернет-представительство, но и название музея. Права на изображения указаны под большими изображениями (которые доступны при нажатии на маленькие изображения). Если там не указано ничего другого, действуют те же правила, что и для текстовой информации. Любое коммерческое использование текста или изображения требует согласования с музеем.