museum-digitalКиїв
CTRL + Y
ru
Національний музей історії України Пам’ятки образотворчого мистецтва Гравюри та літографії [ГрЛ-3] Архив 2023-11-26 19:56:14 Сравнение

Гравюра [Сцена битви ізраїльтян з хананеями]. № 6. З серії сцен Старого Заповіту.

OldNew
22
3[Національний музей історії України](https://kyiv.ua.museum-digital.org/institution/18)3[Національний музей історії України](https://kyiv.ua.museum-digital.org/institution/18)
4Собрания: [Пам’ятки образотворчого мистецтва](https://kyiv.ua.museum-digital.org/collection/73)4Собрания: [Пам’ятки образотворчого мистецтва](https://kyiv.ua.museum-digital.org/collection/73)
5Собрания: [Гравюри, літографії](https://kyiv.ua.museum-digital.org/collection/156)5Собрания: [Гравюри та літографії](https://kyiv.ua.museum-digital.org/collection/156)
6Инвентарный номер: ГрЛ-36Инвентарный номер: ГрЛ-3
77
8Описание8Описание
9На прямокутному аркуші паперу, чорно-біле зображення, розміщено по горизонталі. Зображена битва вершників на білих конях. Вершники у шоломах з гребнями та плюмажем, у неповних лицарських обладунках, з щитами, у одного – з зображенням орла, в руках списи і мечі. Деякі вершники лежать на землі, їх топчуть коні, деякі – падають з коней. На передньому плані 7 вершників. На другому плані пагорби та маленькі фігури вершників, які б’ються. Майже в центрі клуби диму, ліворуч – фортеця. В лівому нижньому куті гравюри монограма гравера: «A•E», де над літерами «А» та «Е» - верхня частина літери «Т» (Antonio Tempesta). Під зображенням текст в два рядки латинською мовою: «Hebraei sine Moysis ipeperio cu cananaeis congressi fundutur» (Євреї без Моїсея, зустрічаються з хананеями), «Quo Ducis iniulsu ruitis? quis tempora pugna/ Certa iubet? iusta quis statione locat ?, Nescia consily uano uis proruet ausu/ Praelia non numero, sect Ducis arte uigent» (переклад приблизний: Куди ти, Герцог, поспішаєш? Хто керує часом битви? Впевнені ставки? тільки де знаходиться станція?, Не знаючи плану, він зухвало кидається вперед. Битви незліченні, секта лідера процвітає завдяки майстерності). На звороті по правому краю позначка олівцем П.П.Потоцького: «13/228 [дві схрещені латинські літери Р ] оч. рд. ц.». По лівому краю написи чорнилом: «В 170».9На прямокутному аркуші паперу, чорно-біле зображення, розміщено по горизонталі. Зображена битва вершників на білих конях. Вершники у шоломах з гребнями та плюмажем, у неповних лицарських обладунках, з щитами, у одного – з зображенням орла, в руках списи і мечі. Деякі вершники лежать на землі, їх топчуть коні, деякі – падають з коней. На передньому плані 7 вершників. На другому плані пагорби та маленькі фігури вершників, які б’ються. Майже в центрі клуби диму, ліворуч – фортеця. В лівому нижньому куті гравюри монограма гравера: «A•E», де над літерами «А» та «Е» - верхня частина літери «Т» (Antonio Tempesta). Під зображенням текст в два рядки латинською мовою: «Hebraei sine Moysis ipeperio cu cananaeis congressi fundutur» (Євреї без Моїсея, зустрічаються з хананеями), «Quo Ducis iniulsu ruitis? quis tempora pugna/ Certa iubet? iusta quis statione locat ?, Nescia consily uano uis proruet ausu/ Praelia non numero, sect Ducis arte uigent» (переклад приблизний: Куди ти, Герцог, поспішаєш? Хто керує часом битви? Впевнені ставки? Тільки де знаходиться станція? Не знаючи плану, він зухвало кидається вперед. Битви незліченні, секта лідера процвітає завдяки майстерності). На звороті по правому краю позначка олівцем П. П. Потоцького: «13/228 [дві схрещені латинські літери Р ] оч. рд. ц.». По лівому краю написи чорнилом: «В 170».
1010
11Материал/Техника11Материал/Техника
12Папір "верже" / офорт12Папір "верже" / офорт
34___34___
3535
3636
37Состояние информации: 2023-11-26 19:56:1437Состояние информации: 2024-01-20 17:47:03
38[CC BY-NC-SA @ Національний музей історії України](https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/ )38[CC BY-NC-SA @ Національний музей історії України](https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/ )
3939
40___40___
Національний музей історії України

Объекты из: Національний музей історії України

Національний музей історії України (МІСТ) ілюструє історію України від найдавніших часів до сьогодення. Це один із провідних музеїв України. У його...

Связаться с институцией